KRU

Kuopion Reserviupseerikerho ry

Kuopion reserviupseerikerho on perustettu vuonna 1929. Viime vuosina jäsenmäärä on pysytellyt noin 400 jäsenen tienoilla. Kerhon toiminta on muuttanut muotoaan useasti viimeisten vuosikymmenten aikana aikojen muuttuessa. Näistä voit lukea lisää KRU:n 85-vuotishistoriikista, joka julkistettiin ja jaettiin jokaiselle jäsenelle vuonna 2017.

Hallitus 2019

Hallituksen saat kiinni lähettämällä sähköpostia osoitteeseen hallitus@kru.fi.

 

Puheenjohtaja            

Huuskonen Pasi  040 736 5469  pasi.huuskonen@uef.fi

 

Sihteeri, palkitsemiset

Kultala Ari  040 706 6180 ari.kultala@gmail.com

 

Varapuheenjohtaja, talousvastaava

Kattainen Varpu  044 027 0392  varpu.kattainen@gmail.com

 

Ampumaupseeri

Ikonen Timo 050 595 6523 timoik@gmail.com
myös pj. Pasi Huuskonen

 

Perinne/Lippu-upseeri

Rautiainen Juha  045 133 5805  juha.p.rautiainen@gmail.com
Kinnunen Reima 050 402 5550 reimakinnunen@hotmail.com

 

Nuorisoupseeri, Tiedotus

Karhunen Ville 044 060 2944 ville.karhunen94@gmail.com

 

Urheilu-upseeri, jäsenvastaava, verkkosivut

Martikainen Mika  040 829 5515  mika@martikainen.fi

 

Koulutusupseeri

Koistinen Pekka

 

Yhdysupseeri

Oinonen Tuomas  044 5180 937  oinotu@gmail.com